cs en de

Překlady a tlumočení - zajímavosti

Zazněla kurdština a turecká televize přerušila přímý přenos z parlamentu

Televize se za přerušení přenosu následně omluvila. Svůj krok přitom zdůvodnila tím, že podle turecké ústavy je oficiálním jazykem v zemi nadále pouze turečtina.

Vláda sice nedávno na nátlak Evropské unie, jejíž součástí by se Turecko rádo stalo, posílila kulturní práva menšinových Kurdů a povolila kupříkladu vznik kurdského státního televizního kanálu, při politických projevech se však kurdština nadále používat nesmí.

Turkův projev v zákonodárném sboru zvýšil napětí v Turecku před místními volbami, které jsou plánovány na 29. března.

Umírněné Straně pro demokratickou společnost (DTP), která kontroluje velkou část převážně kurdského jihovýchodu země a má v parlamentu 21 poslanců, hrozí před Ústavním soudem zákaz činnosti.

Úřadům vadí její údajné svazky s ilegální separatistickou Stranou kurdských pracujících. Prokuratura by mohla Turkova proslovu využít k zákazu činnosti jeho strany, uvedla agentura AP.

Autoři: pei, iDNES.cz, 24. února 2009  14:17
Archiv starších článků...

Rádi vás přesvědčíme, že kvalitní překlady jsou pro nás standardem. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci s vaší firmou. Garantujeme vám, že s překlady již nebudete mít problémy a budete se moci soustředit na svůj vlastní byznys.

Medailonek

 • Naše firma nabízí překlady a tlumočení ve špičkové kvalitě za rozumné ceny. Stálým zákazníkům navíc poskytujeme slevy na překlady i tlumočení, a to věrnostní, obratové a objemové.
 • Překlady standardně vyhotovujeme do 2 pracovních dnů, zvládáme však i kratší dodací lhůty, například dodání tentýž den či přes noc. Vždy se snažíme maximálně vyhovět požadavkům klientů, kteří vědí, kdy překlady potřebují.

Kontakt

 • V Jámě 1, 110 00 Praha 1
  I. schodiště, 1. patro
  u Aspen Business Centre s.r.o.

  Na Marsu 1073
  252 28 Černošice
 • Po-Pá 9:00 -17:00
 • Tel: +420 602 274 362 (CZ), +420 731 112 832 (EN)
 • info@prelozit.cz

Sociální sítě

Jsme i na sociálních sítích.

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek.

Copyright (c) 2018 Translation Factory s.r.o. All rights reserved.

Enjoyed with Digimadi.cz